Philips 272P7VPTKEB

G
Spotreba energie pri štandardnom dynamickom rozsahu (SDR) na 1000 h
32 kWh

• V balení všetky potrebné káble, takže ich netreba kupovať zvlášť
    • Veľmi, veľmi, veľmi slabý mikrofón. Aby zaznamenalo zvuk, treba byť ústami doslova nalepený na kamere. Ale pri takom obrovskom displeji, kto a prečo by to robil?

Monitor má naozaj veľké množstvo rôznych nastavení, ale jas je strašne silný aj na najnižšom možnom bode.

• Dobre

• 4K
    • dobré farby
    • relatívne úzky rámik (používam dva vedľa seba)

Používam cca 2 mesiace. Kúpil som dva kusy na CAD prácu na základe recenzií na nete, kde v porovnaní s inými 4K monitormi v "strednej triede" nezaostával za ostatnými a bol za oveľa lepšiu cenu, takže mne to prišlo tak, že má najlepší pomer cena/výkon. V porovnaní s predošlým BENQ GW2760 (full HD) je to veľký rozdiel v rozlíšení, všetko je jemne vykreslené, takže si myslím, že to zodpovedá cenovému rozdielu. Nie som expert na monitory, ale obraz je krásne čistý, farby super, čierna je takmer 100% čierna, pozorovacie uhly vynikajúce, takže "bežný" užívateľ si asi viac nemôže priať. Keďže kreslím CAD tak oceňujem jemné vykreslenie čiar a textu. Treba ale rátať s tým, že niektoré programy/aplikácie ešte nie sú optimalizované pre toto rozlíšenie a teda môže sa stať, že sa zobrazujú rozmazané alebo malé. Zo začiatku som pociťoval po dlhšej práci únavu očí, ale potom som znížil jas a pohral sa s kontrastom a inými nastaveniami a už je to lepšie. Ku každému monitoru bol dodaný certifikát o meraní farebnej presnosti a homogenite podsvietenia. "Every Philips monitor has been calibrated before shipping, that make shure the color accuracy is the average delta E < 2 for sRGB, Luminance uniformity is between 95% and 103%." Odchýlka pre farby je meraná pre 32 farieb a homogenita podsvietenia je meraná pre 25 bodov rovnomerne rozmiestnených na monitore. Pre prvý monitor mám hodnoty: Avg. Delta E=0,53; pre každú farbu odchýlka 0-1,3; homogenita podsvietenia pre jednotlivé body 99%-101%. Pre druhý monitor mám hodnoty: Avg. Delta E=0,44; pre každú farbu odchýlka 0-1,4; homogenita podsvietenia pre jednotlivé body 99%-100%. Ako som písal, nie som expert, ale tieto hodnoty vyzerajú sľubne. Takže celkovo spokojnosť aj vzhľadom na to, že z tej "strednej triedy" je to najlacnejší monitor. Porovnával som s konkurentmi Dell U2718Q, BenQ BL2711U, BenQ PD2700U. Podstavec som nepoužil, ale vyzerá dosť masívne a stabilne (samozrejme je to PIVOT). Používam držiak na dva monitory s uchytením VESA 100. A ešte v balení bolo myslím ku každému vstupu monitora jeden kábel (čiže asi 4 káble), ale využil som iba DP-DP a ostatné ostali nevyužité. Je to škoda, lebo cena monitora mohla byť radšej o 20-30 EUR nižšia a kúpil by som si kábel, aký by som potreboval. Web kameru som zatiaľ nevyužil.

Uhlopriečka displeja
Energetická trieda
G
Spotreba energie pri štandardnom dynamickom rozsahu (SDR) na 1000 h
32 kWh

Monitor Philips 272P7VPTKEB/00 27'' 4K UHD, panel IPS, D-Sub/DVI/DP/HDMI, USB, 272P7VPTKEB/00Podrobný popis a foto o produkte sú v štádiu zalistovania. Budú postupne pridávané v čo najkratšom čase.#5

Dokumenty

• V balení všetky potrebné káble, takže ich netreba kupovať zvlášť

• Dobre

• 4K
    • dobré farby
    • relatívne úzky rámik (používam dva vedľa seba)