Samsung U28E590D

Produkt roku 2020 - Finalista

Nepoteší vás iba zážitkom z dokonalého obrazu, ale aj svojim vzhľadom. Monitor zo série UE590 v decentnom čiernom prevedení vyniká sofistikovaným designom a takisto dokonalými funkciami, ktoré sa postarajú o vaše pohodlie. Nechajte sa uniesť neobyčajne autentickým obrazom v 4K UHD rozlíšení, ktoré vám odhalí tie najjasnejšie a najintenzívnejšie farby.

Obraz, ktorý je odrazom skutočnosti

Monitor U28E590D vám sprostredkuje zobrazenie v tej najlepšej kvalite, akú si dokážete predstaviť. 4K UHD rozlíšenie je s 8Mpx obrazom až štyrikrát detailnejšie, než bežné Full HD.

Uhlopriečka displeja

• Produkt spĺňa požiadavky
  • , zakúpené v EDIS

• 4K rozlíšenie za dobrú cenu
    • HDMI aj Displayport
    • všetky potrebné káble sú súčasťou balenia (HDMI aj DP)
    • napájanie je cez adaptér, nie AC kábel, adaptér je ale malý
    • veľký lesklý rámik okolo obrazovky môže pôsobiť rušivo pri odrazoch
    • monitor nie možné nastaviť výškovo
  • , zakúpené v Andrea Shop

• 4K v rozumnej cene
    • vhodný aj na grafický, či CAD multitasking, pre bežný (web, office,...) multitasking by bol ale lepší 32" QHD monitor, ktrorý je cca za rovnakú cenu aj ako IPS
    • fakt dobrý obraz (trochu som sa obával kedže ide o TN panel)
    • freesynk (pre mňa síce zbytočný ale gamerov poteší)
    • DP(1,2) a HDMI(údajene len 1,4) kábel v balení
    • vesa je fakt divne umiestnené
    • vstupy/výstupy sú umiestnené tak že vadia pri montáži na stenu (treba podložiť klasický lacný vesa držiak, alebo kúpiť drahší)
    • ten hdmi kábel v balení je údajne len 1,4 a nie 2,0, čo znamená, že 4K pôjde len na 30Hz. Ja som však použil pribalený DP(1,2) a ten dáva 4K aj pri 60Hz.
    • nie je tam repro, samozrejme v rámci ceny je to OK, ale potešili by
    • nie je IPS, ale to by som v danej cene chcel fakt moc

Už nejaký čas som zháňal 4K monitor, kvôli CAD/grafickému multitaskingu, no ceny sa my nepozdávali. Trochu sam sa obával uhlopriečky 28", predsa len nahrádzal som ním dva monitory (v obývačke to vyzeralo dosť blbo), takže by to chcelo 32", no také 4K monitory stoja stále nad 400E (obzvlášť ak beriem do úvahy že 32" monitor na prácu už musí biť IPS kvôli uhlom). Ak však uvažuje o bežnom multitaskingu (web, office,...) tak radšej berte 32" v QHD, tie sú v danej cene aj v IPS. Pre mňa však bola táto voľba dobrá.
    Obával som sa aj toho že ide o TN-panej, ale potvrdilo sa mi, že pri 28" to ešte ide, obzvlášť Samsung to sa kvalitou obrazu proste vie.
    Čo ma však na tomto monitore fakt štve, je umiestnenie vesa , hlavne v kombinácií z priamymi vstupmi, musel som svoj držiak podložiť dokopy skoro o 7cm, čo je fakt dosť. Toto by soi od Samsungu fakt nečakal, takže si dajte na to pozor pokiaľ plánujete monitor zavesiť.
    Len taká zaujímavosť, v kancli mám 27" + 19" monitor, čiže ten jeden je skoro rovnako veľký ako tento. no má len FHD rozlíšenie a je to fakt poznať. Na tento 4k sa toho zmestí proste neuveriteľne veľa.

Uhlopriečka displeja

Produkt roku 2019 - Víťaz
Produkt roku 2018 - Víťaz
Produkt roku 2017 - Víťaz

Nová úroveň pohodlia a zábavy

Rozlúčte sa s neostrými zábermi a zasekávaním obrazu. Tento model prichádza s výnimočným Herným režimom, technológiou AMD FreeSync a zdokonalenou podporou HDMI, ktoré sa postarajú o prvotriedny, plynulý a dokonale ostrý obraz plný intenzívnych farieb.
Nová úroveň pohodlia a zábavy

Autentické farby

Tento model dokáže zobraziť až 64krát viac farieb, než bežný monitor, takže sa môžete tešiť na skutočne neprekonateľný digitálny obraz. Zážitok zo sledovaného obsahu znásobuje aj mimoriadne vysoký jas.
Autentické farby

Množstvo možností

Buďte produktívny a využite funkcie multitaskingu. Na jednej obrazovke tak budete môcť sledovať dva rôzne obsahy – a to bez zníženia ich kvality. S funkciou Obraz v obraze možno vykonávať viacero úloh naraz – napríklad pracovať a popritom sledovať svoj obľúbený seriál.
Množstvo možností

Dokonalé pripojenie

S rozsiahlou ponukou vstupných konektorov si užijete ešte viac zábavy. Prostredníctvom portu DisplayPort a dvoch vstupov HDMI sa ľahko pripojíte k vášmu počítaču, hernej konzole a ostatným AV zariadeniam. Monitor obsahuje aj výstup pre slúchadlá.
Dokonalé pripojenie

Sofistikovaný design

Štýlové čierne telo zariadenia je zasadené do štíhleho rámika s kovovým okrajom. Podopiera ho nápaditý stojan v tvare písmena „T“, ktorého kovový nádych ešte viac umocňuje pocit dokonalosti. Obrazovku si možno prispôsobiť a nakloniť ju o 20° dopredu či 2° dozadu. S držiakom VESA môže monitor visieť aj na stene.
Sofistikovaný design

Monitor, ktorý šetrí vaše oči

Režim Eye Saver sa postará o to, aby sa vaše oči pri sledovaní obsahu na monitore neunavili. Vďaka inteligentnému tlmeniu vyžarovania modrého svetla a technológii Flicker Free, znižujúcej blikanie obrazovky, sa budete pri sledovaní cítiť príjemne.
Monitor, ktorý šetrí vaše oči

Vynikajúca kvalita obrazu vo vysokom rozlíšení, perfektné podanie farieb a inovatívne technológie, to je monitor Samsung U28E590. Vysoké UHD rozlíšenie Vás úplne ohromí, či už pracujete, alebo sa bavíte, monitor Vás nikdy nesklame. Ohromujúca veľkosť, špičkový panel a revolučný rozlíšenie 4K UHD (Ultra High definition) je kombinácia, ktorú musíte mať.

Ultra HD rozlíšenie - 4x väčšie ako Full HD:

Vďaka veľmi vysokému 4K UHD (Ultra-High Definition) rozlíšenia 3840 bodov na šírku a 2160 bodov na výšku získate dokonale ostrý obraz. Monitor s týmto rozlíšením poskytne vskutku exkluzívny obrazovú kvalitu a maximálnu ostrosť obrazu. Rozsiahly obraz Vám v kombinácii s 28 "veľkosťou obrazovky poskytne široký rozhľad.

Veľmi rýchla odozva 1 ms:

Samsung UHD monitor môže zvládnuť a zobraziť všetko vzrušenie z akčných filmov, hier a športu veľmi ľahko vďaka nízkej dobe odozvy, púhymi 1 ms. Uvidíte najrýchlejší pohyby na obrazovke celkom jasne a plynulo bez "duchov" a chvenie.

Základné parametre:

Uhlopriečka displeja [ "]: 28

Natívne rozlíšenie: 3840 x 2160 (4K UHD)

Doba odozvy [ms]: 1

• Produkt spĺňa požiadavky
  • , zakúpené v EDIS

• 4K rozlíšenie za dobrú cenu
    • HDMI aj Displayport
    • všetky potrebné káble sú súčasťou balenia (HDMI aj DP)
    • napájanie je cez adaptér, nie AC kábel, adaptér je ale malý
    • veľký lesklý rámik okolo obrazovky môže pôsobiť rušivo pri odrazoch
    • monitor nie možné nastaviť výškovo
  • , zakúpené v Andrea Shop

• 4K v rozumnej cene
    • fakt dobrý obraz (trochu som sa obával kedže ide o TN panel)
    • freesynk (pre mňa síce zbytočný ale gamerov poteší)
    • DP(1,2) a HDMI(údajene len 1,4) kábel v balení
    • vesa je fakt divne umiestnené
    • nie je tam repro, samozrejme v rámci ceny je to OK, ale potešili by
    • nie je IPS, ale to by som v danej cene chcel fakt moc

• Víťaz súťaže ProduktRoku 2019, ktorá vyhlasuje najpopulárnejšie produkty podľa preferencií spotrebiteľov.

Zobraziť celú recenziu na www.produktroku.sk

Dobry monitor s rozlisenim 4k za dobru cenu. Vyska sa bohuzial neda nastavit iba sklon

• , zakúpené v Prva.sk

• - nemá otáčanie vpravo-vľavo, ani naklápanie dole-hore
  • , zakúpené v Gigastore

pracujem s viacerými monitormi a kedže už jeden takýto mám osvedčil sa

• , zakúpené v Extreme Digital zRt

• 4K za dobrú cenu
    • 28" za ozaj dobrú cenu
    • celkom slušný dizajn
    • dobrá kvalita obrazu
    • model z r. 2017-18
    • 4K@60Hz ide len cez Digital port, nie cez HDMI 1 ani HDMI 2
    • ovládanie tlačítkom zozadu je dosť kostrbaté
    • trochu širší rámik okolo displeja
    • externý napájací adaptér - niekam ho treba strčiť pod stôl

Na také to bežné domáce pracovanie stačí :)
    Na filmy dobré, 4K si užijete.

• Víťaz súťaže ProduktRoku 2018, ktorá vyhlasuje najpopulárnejšie produkty podľa preferencií spotrebiteľov.

Zobraziť celú recenziu na www.produktroku.sk

• , zakúpené v Gigastore

• Perfektný, pomer cena-výkon bezkonkurenčný.